Молитва святого Тихона Московского » Женскими глазами

Молитва святого Тихона Московского

Милосердный Господи, Боже сил!

Из глубины душевныя смиренно вопием Ти:

силою Креста Твоего смири дерзость ненавидящих

и хулящих имя Твое святое, оскверняющих

и разрушающих святыню храмов Твоих и люте

гонящих верных чад святыя Церкви Твоея.

Всем страждущим и изнемогающим за исповедание

веры во имя Твое посли ангелов Твоих святых,

да укрепляются верные люди Твои в несении

благого ига Твоего ангельским покровом и

предстательством Пресвятыя Богородицы и

всех святых Твоих. Многомилостивый Господи!

Болезненным сердцем, со слезами молимся Тебе:

призри на вопль, стенание и умиленные молитвы

всех верных людей, от нападения врагов

дара Духа Святаго незапечатленныя. Пощади, Господи, отроки, юноши и девы,

соблазняемые ненавистниками имени Твоего на всякое неверие, нечестие,

богохульство, распутное житие, зависть и злобу к ближнему своему.

Умилосердись, Господи, на старцы и болящия, лишенныя в предсмертный

час благодатнаго утешения в елеопомазании и причастии

Святых Тайн Твоих и нечающия христианскаго погребения.

Огради, Господи, монашествующих лик, из святых обителей изгнанных

и поношения терпящих. Наипаче же утверди, Господи,

крепостию Духа Твоего священники Твоя, дабы небоязненно,

даже до смерти, во единении стояли на страже стада Твоего.

Всех же, Тебе ради принявших мученическую кончину,

сподоби со святыми Твоими в вечной славе Твоей царствовати.

На Кресте моливыйся за распинателей Твоих и приемый в последний

час разбойничье покаяние, не погуби, о Господи, отступников,

хулителей и гонителей святыя веры и святыя Церкви Твоея,

но аще возможно сие, даруй и им радость познати Тя,

Божественную Любовь и Премудрость, и дни свои в истинном покаянии скончати.

На Тя, Господи, уповаем и не постыдимся во век,

Ты бо еси Заступниче наш, помощь и победа, победившая мир,

Свет паче всякаго света, Радость паче всякия радости,

Упование паче всякаго упования, Жизнь истинная и спасение вечное,

Аминь.

Молитва святого Тихона Московского Милосердный Господи, Боже сил! Из глубины душевныя смиренно вопием Ти: силою Креста Твоего смири дерзость ненавидящих и хулящих имя Твое святое, оскверняющих и разрушающих святыню храмов Твоих и люте гонящих верных чад святыя Церкви Твоея. Всем страждущим и изнемогающим за исповедание веры во имя Твое посли ангелов Твоих святых, да укрепляются верные люди Твои в несении благого ига Твоего ангельским покровом и предстательством Пресвятыя Богородицы и всех святых Твоих. Многомилостивый Господи! Болезненным сердцем, со слезами молимся Тебе: призри на вопль, стенание и умиленные молитвы всех верных людей, от нападения врагов Твоих, Господи, страждущих, святыни храмов Твоих и благодати святых Таинств Твоих лишенных. Умилостивися, Господи, над младенцы, светом святого крещения неозаренныя и печатию дара Духа Святаго незапечатленныя. Пощади, Господи, отроки, юноши и девы, соблазняемые ненавистниками имени Твоего на всякое неверие, нечестие, богохульство, распутное житие, зависть и злобу к ближнему своему. Умилосердись, Господи, на старцы и болящия, лишенныя в предсмертный час благодатнаго утешения в елеопомазании и причастии Святых Тайн Твоих и нечающия христианскаго погребения. Огради, Господи, монашествующих лик, из святых обителей изгнанных и поношения терпящих. Наипаче же утверди, Господи, крепостию Духа Твоего священники Твоя, дабы небоязненно, даже до смерти, во единении стояли на страже стада Твоего. Всех же, Тебе ради принявших мученическую кончину, сподоби со святыми Твоими в вечной славе Твоей царствовати. На Кресте моливыйся за распинателей Твоих и приемый в последний час разбойничье покаяние, не погуби, о Господи, отступников, хулителей и гонителей святыя веры и святыя Церкви Твоея, но аще возможно сие, даруй и им радость познати Тя, Божественную Любовь и Премудрость, и дни свои в истинном покаянии скончати. На Тя, Господи, уповаем и не постыдимся во век, Ты бо еси Заступниче наш, помощь и победа, победившая мир, Свет паче всякаго света, Радость паче всякия радости, Упование паче всякаго упования, Жизнь истинная и спасение вечное, и Тебе, в Троице покланяемому, славу вси возсылаем, ныне и присно и во веки веков. Аминь.